Menu

Zastrzeganie dokumentów tożsamości

Kradzież albo zgubienie dowodu osobistego, prawa jazdy, paszportu czy innego dokumentu tożsamości to bardzo poważny problem, ...

Czytaj więcej

Utracony dowód osobisty potencjalnym problemem na średnio 30 tysięcy złotych?

W II kwartale 2017 r. z wykorzystaniem cudzej tożsamości próbowano wyłudzić 1631 kredytów na łączną ...

System DZ dla Przedsiębiorców

Aby zastrzec utracone dokumenty prosimy zapoznać się z informacją: Zgubiłem lub ukradziono mi dokume...

Uczelnie

UczelnieDo Kampanii informacyjnej Systemu DZ przyłączają się kolejne uczelnie w całym kraju. Na terenie szkół pojawiły się plakaty informacyjne, naklejki oraz ulotki. Na stronach internetowych uczelni studenci mogą zapoznać się z zasadą funkcjonowania Systemu DOKUMENTY ZASTRZEŻONE.

Studenci należą do grup najbardziej narażonych na utratę dokumentów tożsamości. Bardzo ważne jest więc, aby wiedzieli jak reagować w takich sytuacjach, żeby uniknąć szeregu przykrych konsekwencji.

Ze względu na bardzo ważny społecznie aspekt funkcjonowania Systemu DZ zapraszamy do współpracy uczelnie na terenie całego kraju. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o włączenie się do tej niezwykle pożytecznej społecznie inicjatywy.

Współpraca opiera się na umieszczeniu na terenie uczelni, materiałów informujących, o tym dlaczego, jak i gdzie poszkodowani studenci mogą zastrzec utracone dokumenty tożsamości (drukowane materiały mogą zostać do Państwa przesłane ze Związku Banków Polskich; prosimy tylko o kontakt: nr telefonu i e-mail znajdą Państwo na końcu tego komunikatu).

Bardzo cennym źródłem wiedzy dla studentów byłoby także umieszczenie stosownej informacji na stronach internetowych szkół, włącznie z banerami i linkiem do strony internetowej Kampanii Systemu DZ www.DokumentyZastrzezone.pl bądź w uczelnianych wydawnictwach.
   

Banery internetowe są do pobrania w dziale:

    "GRAFIKA DZ/Banery www"

Związek Banków Polskich opracował odpowiednie materiały informacyjne, które może otrzymać każda uczelnia.

Aby otrzymać w/w materiały informacyjne (plakaty, naklejki) prosimy o kontakt z:

    Emilia Ożarowska: tel. (22) 48 68 428;e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.