Malformed header from CGI script: libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile libpng warning: iCCP: cHRM chunk does not match sRGB Set-Cookie: d5bd08ba73e48fa751d9803b73628687=9da4a06da1463d4bdc2422757cd7624f; path=/; HttpOnly P3P: CP="NOI ADM DEV PSAi COM NAV OUR OTRo STP IND DEM" Content-Type: text/html; charset=utf-8 Cache-Control: no-cache Pragma: no-cache Pomógł policjantom w ustaleniu seryjnego włamywacza - Zastrzeganie dokumentów tożsamości :: System Dokumenty Zastrzeżone
Menu

Pomógł policjantom w ustaleniu seryjnego włamywacza

logo.policja.01.200xZnaleziony na miejscu włamania dowód osobisty doprowadził policjantów do sprawcy. Okazał się nim 23-letni mężczyzna, już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Podejrzanemu grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

W Kłodzku podczas ostatniego weekendu sprawca włamał się do zaparkowanego w centrum miasta mercedesa. Ukradł panel radioodtwarzacza i  saszetkę. Wezwani policjanci znaleźli w samochodzie dowód osobisty, który - jak podejrzewali - wypadł włamywaczowi. Sprawca niczego nie podejrzewał, ponieważ nie wiedział, że zgubił swój dokument. Już po kilku  godzinach po dokonanym przestępstwie w został zatrzymany centrum Kłodzka.

Przy 23-latku  funkcjonariusze  znaleźli część skradzionych rzeczy.
Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się, do kradzieży z włamaniem do mercedesa. Ponadto kryminalni udowodnili 23-latkow,że dopuścił się podczas ostatnich dwóch miesięcy  jedenastu włamań do samochodów oraz czterech kradzieży. Łupem podejrzanego padły najczęściej narzędzia, nawigacje, radia i pieniądze pozostawione przez właścicieli w pojazdach.

Sprawca tłumaczył policjantom, że skradzione rzeczy sprzedawał przypadkowym osobom, a pieniądze przeznaczał na bieżące potrzeby.

Sprawca usłyszał już zarzuty popełnionych  przestępstw. Mężczyzna był  już wcześniej karany między innymi za włamanie do pojazdów i kradzieże. Dzisiaj podejrzany zostanie doprowadzony do sądu, który rozpatrzy wniosek prokuratora o zastosowanie wobec zatrzymanego  aresztu tymczasowego.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem  grodzi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat .

Źródło:www.klodzko.policja.gov.pl